502 598 490    marcin.lisicki@adwokat-lisicki.pl
Blog   

Dobry adwokat w Krakowie - czym powinien się charakteryzować?


Czasami możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, w której będziesz potrzebować dobrego adwokata reprezentującego Cię w sprawie sądowej. Wówczas ważne będzie, aby szukać profesjonalisty, który będzie reprezentował Cię przed sądem we właściwy sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na wygranie sprawy. Przed podjęciem decyzji poszukaj opinii na temat dobrego adwokata w Krakowie wśród znajomych, przejrzyj zasoby internetowe, dowiedz się, czy osoba, którą wybierzesz, posiada odpowiednie cechy. Pamiętaj również, aby nie podejmować żadnych istotnych decyzji bez wsparcia doświadczonego adwokata.

Cechy dobrego adwokata

Tak jak w każdym zawodzie, tak też w przypadku adwokata można określić cechy, którymi powinien się on charakteryzować, aby uznać go za osobę godną polecenia. Należy jednak pamiętać, że jest to zbiór ogólnych cech, natomiast każdy adwokat będzie miał inny styl pracy, będzie również specjalizować się w innej dziedzinie. To, kto będzie Cię reprezentował w ważnych sądowych sprawach, ma jednak bardzo istotne znacznie. Wpływa bowiem na wygraną w danej sprawie. Zanim więc zdecydujesz się na wybór odpowiedniego adwokata, upewnij się, że posiada on wszystkie wymienione poniżej cechy. Kierując się poniższymi zasadami, z pewnością znajdziesz dobrego adwokata.

Czym powinien wyróżniać się dobry adwokat?

Dobra reputacja – kancelaria zatrudniająca adwokata powinna mieć dobre imię, aby można było oczekiwać od jej pracowników profesjonalnych usług. Kwestię wiarygodności kancelarii można zweryfikować czytając recenzje, a także referencje klientów oceniających jej usługi. W ten sposób można uzyskać wiele informacji na temat kancelarii – wybrać jedną z nich lub odrzucić te gorsze. Można również kierować się rekomendacjami uzyskanymi od kogoś, kto korzystał z usług tej kancelarii wcześniej, aby zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat tego, jak jest ona oceniana.

Którego adwokata wybrać?

Ekspert – adwokat powinien posiadać wszystkie niezbędne umiejętności, które są potrzebne do skutecznego wykonywania zawodu. Możesz poprosić o różne zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje danej osoby. Profesjonalista powinien mieć bardzo dobrą orientację w zakresie praw, które odnoszą się bezpośrednio do Twojej sprawy, aby wiedzieć, jak skutecznie ją poprowadzić. Zazwyczaj najlepiej jest wybrać adwokata, który wcześniej wygrał sprawy takie jak Twoja. Ważne jest również, aby wybrać osobę z wieloletnim doświadczeniem. Ważne są nie tylko kwalifikacje zawodowe, lecz także osobowość danej osoby. Wybierz więc adwokata, z którym będziesz się dobrze dogadywać. Koszty – kancelaria powinna oferować przystępne ceny. Bądź ostrożny w przypadku kancelarii, które zazwyczaj proszą o zapłatę z góry. Porównaj stawki, które są oferowane przez różne kancelarie, aby wybrać tę, która ma najkorzystniejsze ceny.

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Wybór adwokata nie jest łatwym zadaniem. Istnieje bowiem wiele różnych aspektów, o których należy pamiętać, aby wybrać dobrego pełnomocnika w sprawach cywilnych lub obrońcę w sprawach karnych. Każdy adwokat specjalizuje się w innej dziedzinie: podział majątku, sprawy rozwodowe, wypadki itp. Ważne jest, aby wiedzieć, jak znaleźć osobę, która będzie Cię reprezentować przed sądem w Twojej konkretnej sprawie. Przed dokonaniem wyboru i zainwestowaniem swoich pieniędzy dowiedz się, jak znaleźć dobrego adwokata.

Jakie znaczenie ma dla Ciebie dobry adwokat?

Adwokaci odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Reprezentują swoich klientów podczas negocjacji oraz spraw sądowych, dochodząc ich praw. Niezależnie od tego, czy składasz pozew o rozwód, czy też chcesz dochodzić odszkodowania po wypadku, które wymaga uzyskania pomocy prawnej, musisz zatrudnić wiarygodnego adwokata.

Wskazówki dotyczące znalezienia dobrego adwokata

Porozmawiaj z krewnymi i przyjaciółmi, zwłaszcza z tymi, którzy w ostatnim czasie zgłaszali się po pomoc adwokata w swoich sprawach. Ich opinia z pewnością będzie miała niemałe znaczenie. Ponadto, poleceni adwokaci mogą również skierować Cię do innego, dobrego adwokata specjalizującego się w interesującej Cię dziedzinie. Przykładowo, dobry adwokat rozwodowy może polecić Ci profesjonalną osobę od prawa imigracyjnego.

Dobrego adwokata możesz również znaleźć przez Internet. Odwiedź strony internetowe kancelarii adwokackich, aby zobaczyć, czym się zajmują poszczególni adwokaci celem znalezienia satysfakcjonującego rozwiązania Twojej sprawy.

Spotkaj się z wybranym adwokatem twarzą w twarz. Ważne jest, aby najpierw spotkać się z nim na żywo, zanim powierzysz mu swoją sprawę. Być może za takie wstępne spotkanie będziesz musiał zapłacić, jednak z pewnością każdy adwokat poświęci trochę czasu na wysłuchanie Twojej historii. Możesz również spróbować skontaktować się z adwokatem początkowo tylko telefonicznie.

Poszukaj specjalisty. Jeśli chcesz znaleźć dobrego prawnika, poszukaj takiego, który jest profesjonalistą w swojej wąskiej dziedzinie. Na przykład, jeśli potrzebujesz adwokata podatkowego nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia, że osoba ta nie ma wiedzy na temat prawa imigracyjnego.

Realistyczne podejście do tematu

Wiedz, czego możesz oczekiwać od swojego adwokata. Nikt nie może zagwarantować Ci wygranej sprawy przed sądem, jednak dobry adwokat powinien z należytą starannością podchodzić do każdego problemu napotkanego w związku z prowadzoną sprawą. Z jednej strony możesz zadawać swojemu obrońcy wiele różnych pytań. Z drugiej, musisz być całkowicie szczery wobec swojego prawnika i udzielić mu jak najwięcej informacji związanych z Twoją sprawą.

Kontakt z kancelarią


W celu umówienia terminu spotkania proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

502 598 490

marcin.lisicki@adwokat-lisicki.pl

Adwokat Marcin Lisicki
Kancelaria Adwokacka
ul. Kazimierza Wielkiego 82/1A
30-074 Kraków


Formularz porady prawnej


Wypełnij i wyślij poniższy formularz w celu otrzymania warunków współpracy.
Nasza kancelaria przygotuje dla Ciebie bezpłatną wycenę usługi.
Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.